kolmapäev, 6. jaanuar 2010
Eelmised postitused
- Talved on Eestimaal haruldasemad kui suved - nüüd ...
- Aastavahetus Weizenbergi 13
- Moraalne inertsus
- Reklaamikool: nagu kaks tilka vett
- Kes kardab Virginia Woolfi? - No78 - nähtud 12.12...
- Üks kahest või kaks ühest - selles on küsimus
- Darren Aronofsky “Requiem for a Dream“ (2000)
- Jim Jarmuschi "Võimu piirid" (2009)
- Catherine Breillat' "Sinihabe" (2009)
- Pilte Jõgevalt
Tellimine:
Postitused [Atom]
2 kommentaari:
Mõlemad on head, aga see Obamaga reklaam on eriti hea, see esindab mu meelest sellist reklaami, mida kohtab väga harva - mille puhul tunned, et seda pole välja mõeldud, vaid et see on lihtsalt kellelegi pähe välgatanud, turgatanud. Siin on ju selline teravmeelne edasi-tagasi liikumine: ole kohe teine, kes pärast esmaallikaid asjast teada saab, ole nagu president - aga samas ka peen nüke, et presidentki on alles teine, mitte esimene - aga samas tähendab see "teine" siin peaaegu sama, mis "esimene" - jne. Ja kõige selle juures toimib kogu selle reklaami "struktuur" nii, et sa ei mõtle neid asju vaheldumisi ja järjest, vaid korraga, nii et reklaami sisu ei saa ilma lihtsustamata ümber jutustada. Mu meelest selline asi saab tekkida vaid reklaamitegija loomulikust ja õnnelikust välgatusest, seda ei anna välja mõelda. Ahmadinejad hommikusöögi kaaslasena - pole ka paha, aga see on siiski kuidagi ühesuunaline ja kindla tähenduseni välja viiv konstruktsioon.
Kahe reklaami kõrvuti asetamine aitab (mitte küll erilise üldistustaotlusega, kuna ikkagi sattumuslik) näitlikustada ka kahe riigijuhi kuvandiloomet: Ahmadinejad kui sulle lähedane, sinu (keskmise iraanlase) köögis vestlemas sinu kui arvestatava partneriga (me oleme ju üks pere, hõimkond ja hoiame kokku selles uskmatute maailmas) - ta on siin, ta on sinuga ja sa võid ehk temaga vaieldagi (kuigi ei või muidugi).
Obama teritunud pilk kiirgab ohuteadlikkust - miskit kurja sünnib jälle ilmas ja me usume, et kuskil (ülimalt kompetentsetes instantsides, tema isikus) ollakse kõigest juba (enne sind) teadlikud, kõike on jälgitud, kõiki abinõusid kaalutud: on (totalitaarseid) ühiskonnad, kus juhti tuleb "alla", meie sekka tuua ja "lahustada" meie seas, on aga ühiskondi,kus juhti tuleb vormistada meist eralduvaks, eriliseks - mulle tundub, et Obama pilk on mingil viisil selle Silma kehastus, mis on USA dollaril, if you know fatwa i mean
Postita kommentaar
Tellimine: Postituse kommentaarid [Atom]
<< Avaleht